  • 592D226X0016D2T15H
592D226X0016D2T15H
advertisement
Manufacturer No:
592D226X0016D2T15H
HK JDW NO:
874-592D226X0016D2T15H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
22μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 400mOhm Polar 3.5μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
592D226X0016D2T15H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    3.5μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    4.3mm