  • 591D106X9010B2T15H
591D106X9010B2T15H
advertisement
Manufacturer No:
591D106X9010B2T15H
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-591D106X9010B2T15H
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 850mOhm Tape & Reel (TR) 1611 (4028 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
591D106X9010B2T15H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1611 (4028 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 591D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.110W 4.00mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    850mOhm
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    2.794mm