  • 55PC6177-24-9-9CS2861
55PC6177-24-9-9CS2861
advertisement
Manufacturer No:
55PC6177-24-9-9CS2861
HK JDW NO:
798-55PC6177-24-9-9CS2861
Step5Bar-code shipping tag
55PC6177-24-9-9CS2861
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2001
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.087 (2.21mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm