  • 55PC4221-20-2/6-9CS2502
55PC4221-20-2/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC4221-20-2/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC4221-20-2/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC4221-20-2/6-9CS2502
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.122 (3.10mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0070 0.178mm