  • 55PC2221-22-9/9-9
55PC2221-22-9/9-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC2221-22-9/9-9
HK JDW NO:
790-55PC2221-22-9/9-9
Step5Bar-code shipping tag
55PC2221-22-9/9-9
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Published
    2015
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    2
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.16 mm
  • Outside Diameter
    2.8702 mm
  • Wire/Cable Color
    White
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    736.6 μm
  • Strand Size
    34 AWG