  • 55PC2154-24-2/3/5/6/9-96
55PC2154-24-2/3/5/6/9-96
advertisement
Manufacturer No:
55PC2154-24-2/3/5/6/9-96
HK JDW NO:
798-55PC2154-24-2/3/5/6/9-96
Step5Bar-code shipping tag
55PC2154-24-2/3/5/6/9-96
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    5
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    Blue, White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.123 (3.12mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0090 0.229mm