  • 55PC2131-20-2/4/6-4CS2502
55PC2131-20-2/4/6-4CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC2131-20-2/4/6-4CS2502
HK JDW NO:
798-55PC2131-20-2/4/6-4CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC2131-20-2/4/6-4CS2502
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    Yellow
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.131 (3.33mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0085 0.216mm