  • 55PC1223-22-9/96-9CS2861
55PC1223-22-9/96-9CS2861
advertisement
Manufacturer No:
55PC1223-22-9/96-9CS2861
HK JDW NO:
798-55PC1223-22-9/96-9CS2861
Step5Bar-code shipping tag
55PC1223-22-9/96-9CS2861
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2007
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.122 (3.10mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0070 0.178mm