  • 55PC1213-24-9-9
55PC1213-24-9-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC1213-24-9-9
HK JDW NO:
798-55PC1213-24-9-9
Package:
Datasheet:
55PC1213-24-9-9
Step5Bar-code shipping tag
55PC1213-24-9-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2015
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.069 (1.75mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm