  • 55PC0231-10-3/6/9
55PC0231-10-3/6/9
advertisement
Manufacturer No:
55PC0231-10-3/6/9
HK JDW NO:
798-55PC0231-10-3/6/9
Package:
Datasheet:
55PC0231-10-3/6/9
Step5Bar-code shipping tag
55PC0231-10-3/6/9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    3 (1 Triad Twisted)
  • Wire Gauge
    10 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    37/26
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.276 (7.01mm)