  • 55FB1522-22-7L/7L6-0
55FB1522-22-7L/7L6-0
advertisement
Manufacturer No:
55FB1522-22-7L/7L6-0
HK JDW NO:
790-55FB1522-22-7L/7L6-0
Step5Bar-code shipping tag
55FB1522-22-7L/7L6-0
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2008
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.134 (3.40mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm