  • 55A1841-22-5/53/56/59-5
55A1841-22-5/53/56/59-5
advertisement
Manufacturer No:
55A1841-22-5/53/56/59-5
HK JDW NO:
798-55A1841-22-5/53/56/59-5
Step5Bar-code shipping tag
55A1841-22-5/53/56/59-5
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    ETFE
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2004
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Green
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Green
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.156 (3.96mm)
  • Insulation Diameter
    3.9624 mm
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm
  • Insulation Thickness
    203.2μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000