  • 55A1822-22-6/9-9CS2199
55A1822-22-6/9-9CS2199
advertisement
Manufacturer No:
55A1822-22-6/9-9CS2199
HK JDW NO:
798-55A1822-22-6/9-9CS2199
Step5Bar-code shipping tag
55A1822-22-6/9-9CS2199
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2011
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.135 (3.43mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Length
    304.8mm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm