  • 55A0824-24-6/9
55A0824-24-6/9
advertisement
Manufacturer No:
55A0824-24-6/9
HK JDW NO:
798-55A0824-24-6/9
Package:
Datasheet:
55A0824-24-6/9
Step5Bar-code shipping tag
55A0824-24-6/9
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    White, Blue
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.090 (2.29mm)
  • Wire/Cable Diameter
    45 μm
  • Outside Diameter
    2.286 mm
  • Wire/Cable Color
    Blue
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    610 μm
  • Strand Size
    36 AWG