  • 55A0131-24-9/93/96CS2275
55A0131-24-9/93/96CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A0131-24-9/93/96CS2275
HK JDW NO:
798-55A0131-24-9/93/96CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A0131-24-9/93/96CS2275
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
    1 (Unlimited)
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    3
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.080 (2.03mm)