  • 550-10-360M19-001152
550-10-360M19-001152
advertisement
Manufacturer No:
550-10-360M19-001152
HK JDW NO:
620-550-10-360M19-001152
Step5Bar-code shipping tag
550-10-360M19-001152
  • Number of Positions or Pins (Grid)
    360 (19 x 19)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Termination Post Length
    0.086 2.20mm
  • Pitch - Post
    0.050 1.27mm