  • 540BAB240M000BAG
540BAB240M000BAG
advertisement
Manufacturer No:
540BAB240M000BAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-540BAB240M000BAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
540BAB240M000BAG
Step5Bar-code shipping tag
540BAB240M000BAG
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Ultra™ Si540
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    1.8V 2.5V 3.3V
  • Frequency
    240MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    111mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    100mA
  • Height Seated (Max)
    0.052 1.33mm