  • 531AC186M600DG
531AC186M600DG
advertisement
Manufacturer No:
531AC186M600DG
HK JDW NO:
715-531AC186M600DG
Datasheet:
531AC186M600DG
Step5Bar-code shipping tag
531AC186M600DG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    186.6MHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
  • Output
    LVPECL
  • Current - Supply (Max)
    121mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    186.6MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm