  • 530AC93M3333DG
530AC93M3333DG
advertisement
Manufacturer No:
530AC93M3333DG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-530AC93M3333DG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
530AC93M3333DG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
530AC93M3333DG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si530
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    93.3333MHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    121mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    93.3333MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm