  • 520R20HA16M3677
520R20HA16M3677
advertisement
Manufacturer No:
520R20HA16M3677
HK JDW NO:
221-520R20HA16M3677
Datasheet:
520R20HA16M3677
Step5Bar-code shipping tag
520R20HA16M3677
    Select All
  • Control Voltage-Max
    2.4V
  • Control Voltage-Min
    0.4V
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    VCTCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Voltage - Supply
    3V
  • Supply Voltage
    3V
  • Frequency
    16.367667MHz
  • Frequency Stability
    ±2ppm
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    16.3677MHz