  • 520N10HT16M3680
520N10HT16M3680
advertisement
Manufacturer No:
520N10HT16M3680
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-520N10HT16M3680
Datasheet:
520N10HT16M3680
Step5Bar-code shipping tag
520N10HT16M3680
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    520
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    16.368MHz
  • Frequency Stability
    ±1ppm
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm