  • 510RCA100M000BAG
510RCA100M000BAG
advertisement
Manufacturer No:
510RCA100M000BAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-510RCA100M000BAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
510RCA100M000BAG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
510RCA100M000BAG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si510
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    26mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.052 1.33mm