  • 510KAA42M0000BAGR
510KAA42M0000BAGR
advertisement
Manufacturer No:
510KAA42M0000BAGR
HK JDW NO:
715-510KAA42M0000BAGR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
510KAA42M0000BAGR
Step5Bar-code shipping tag
510KAA42M0000BAGR
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    42MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    26mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    42MHz
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.28mm