  • 510EBA40M0000AAG
510EBA40M0000AAG
advertisement
Manufacturer No:
510EBA40M0000AAG
HK JDW NO:
715-510EBA40M0000AAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
510EBA40M0000AAG
Step5Bar-code shipping tag
510EBA40M0000AAG
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si510
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVPECL
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    43mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Rise Time-Max
    0.565ns
  • Fall Time-Max
    0.565ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm