  • 50YXG33MEFC6.3X11
50YXG33MEFC6.3X11
advertisement
Manufacturer No:
50YXG33MEFC6.3X11
HK JDW NO:
683-50YXG33MEFC6.3X11
Description:
YXG 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
50YXG33MEFC6.3X11
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YXG
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm