  • 50PZH270M10X20
50PZH270M10X20
advertisement
Manufacturer No:
50PZH270M10X20
HK JDW NO:
683-50PZH270M10X20
Description:
CAP ALUM POLY HYB 270UF 50V T/H
Step5Bar-code shipping tag
50PZH270M10X20
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 135°C
  • Series
    PZH
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Capacitance
    270 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    225 mA @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.5 A @ 100 kHz