  • 5022R-105J
5022R-105J
advertisement
Manufacturer No:
5022R-105J
HK JDW NO:
79-5022R-105J
Package:
Nonstandard
Datasheet:
5022R-105J
Step5Bar-code shipping tag
5022R-105J
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    105mA
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    33Ohm Max
  • Max DC Current
    105mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.3MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Q Factor
    65
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm