  • 501P45W824KN4
501P45W824KN4
advertisement
Manufacturer No:
501P45W824KN4
HK JDW NO:
407-501P45W824KN4
Package:
Datasheet:
Description:
P 0.82μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.250Lx0.190W 6.34mmx4.83mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, High Voltage Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
501P45W824KN4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    P
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.190W 6.34mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Q, Low Loss, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.82μF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.545 13.84mm