  • 4922-681L
4922-681L
advertisement
Manufacturer No:
4922-681L
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-4922-681L
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4922-681L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    4922
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.505Lx0.240W 12.82mmx6.09mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.35mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    5.7A
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11mOhm Max
  • Max DC Current
    5.7A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm