  • 4816P-T03-302/622
4816P-T03-302/622
advertisement
Manufacturer No:
4816P-T03-302/622
HK JDW NO:
103-4816P-T03-302/622
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-T03-302/622
Step5Bar-code shipping tag
4816P-T03-302/622
    Select All
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4816P
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    2
  • Size Code
    2244
  • Number of Resistors
    28
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • First Element Resistance
    3000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3kOhm 6.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.28W
  • Voltage - Rated DC
    50V