  • 4814P-T03-331/471
4814P-T03-331/471
advertisement
Manufacturer No:
4814P-T03-331/471
HK JDW NO:
103-4814P-T03-331/471
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4814P-T03-331/471
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4814P-T03-331/471
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    14
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm 470Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Number of Functions
    12
    4814P
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.12W
  • Working Voltage
    50V
  • Lead Spacing
    1.27mm
  • Number of Resistors
    24
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • First Element Resistance
    330Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm