  • 47ASP4J3M6RT
47ASP4J3M6RT
advertisement
Manufacturer No:
47ASP4J3M6RT
HK JDW NO:
330-47ASP4J3M6RT
Step5Bar-code shipping tag
47ASP4J3M6RT
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    47A
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    12.7mm
  • Body Breadth
    12.7 mm
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    Mom-Off-Mom
  • Contact Current(DC)-Max
    0.02A
  • Sealing
    EPOXY TERMINAL SEALED
  • Contact Voltage(DC)-Max
    20V
  • Electrical Life
    40,000 Cycles
  • Switch Type
    ROCKER SWITCH
  • Contact Current(AC)-Max
    0.02A
  • Contact Voltage(AC)-Max
    20V
  • Body Height
    6.86mm