  • 4614X-102-101LF
4614X-102-101LF
advertisement
Manufacturer No:
4614X-102-101LF
HK JDW NO:
103-4614X-102-101LF
Package:
14-SIP
Datasheet:
4614X-102-101LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 14pins 100 OHMS Isolated
Step5Bar-code shipping tag
4614X-102-101LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    14
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    4600X
  • Size / Dimension
    1.398Lx0.098W 35.51mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.75W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    7
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Epoxy Resin
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4614X
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm