  • 4610X-R2R-122LF
4610X-R2R-122LF
advertisement
Manufacturer No:
4610X-R2R-122LF
HK JDW NO:
103-4610X-R2R-122LF
Package:
10-SIP
Datasheet:
4610X-R2R-122LF
Step5Bar-code shipping tag
4610X-R2R-122LF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhm 2.4kOhm
  • Power Rating
    1.25W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4610X
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    16
  • Circuit Type
    R2R Ladder
  • Power Per Element
    125mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm