  • 4610X-104-102/102L
4610X-104-102/102L
advertisement
Manufacturer No:
4610X-104-102/102L
HK JDW NO:
103-4610X-104-102/102L
Step5Bar-code shipping tag
4610X-104-102/102L
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Power Rating
    1.25W
  • Number of Functions
    8
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Number of Elements
    2
  • Number of Resistors
    16
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm