  • 4610X-102-561LF
4610X-102-561LF
advertisement
Manufacturer No:
4610X-102-561LF
HK JDW NO:
103-4610X-102-561LF
Datasheet:
4610X-102-561LF
Description:
RES ARRAY 5 RES 560 OHM 10SIP
Step5Bar-code shipping tag
4610X-102-561LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    1.25W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    5
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm