  • 4609PA51G00110
4609PA51G00110
advertisement
Manufacturer No:
4609PA51G00110
Manufacturer:
Laird Technologies EMI
HK JDW NO:
445-4609PA51G00110
Package:
Datasheet:
4609PA51G00110
Purchasing and Inquiry
4609PA51G00110 Overview
4609PA51G00110 Features
Fabric Over Foam
51G series
4609PA51G00110 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI 4609PA51G00110 RFI and EMI Contacts applications.
  • Health care
  • Low Noise Amplifier
  • Digital Remote
  • Utility Energy
  • Fitness
  • Power Amplifier
  • LoT applications
  • Industrial Logger
  • Home and Security
  • LED Lighting
Step5Bar-code shipping tag
4609PA51G00110
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Shape
    D-Shape
  • Published
    2013
  • Series
    51G
  • Part Status
    Active
  • Type
    Fabric Over Foam
  • Attachment Method
    Adhesive
  • Shelf Life
    12 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73°F 23°C
  • Height
    0.181 4.60mm
  • Length
    1.100 27.94mm
  • Width
    0.402 10.20mm
  • Thickness
    4.572mm