  • 4608X-104-331/391
4608X-104-331/391
advertisement
Manufacturer No:
4608X-104-331/391
HK JDW NO:
103-4608X-104-331/391
Datasheet:
4608X-104-331/391
Step5Bar-code shipping tag
4608X-104-331/391
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm 390Ohm
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    6
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Resistors
    12
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm