  • 4608H-701-500/560L
4608H-701-500/560L
advertisement
Manufacturer No:
4608H-701-500/560L
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4608H-701-500/560L
Package:
8-SIP
Description:
FILTER RC 50 OHM/56PF TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4608H-701-500/560L
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    700
  • Size / Dimension
    0.798Lx0.150W 20.27mmx3.81mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Low Pass
  • Resistance
    50Ohm
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Technology
    RC
  • Base Part Number
    4608H
  • Number of Channels
    7
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    1st
  • Values
    R = 50Ohms, C = 56pF
  • Resistance - Channel (Ω)
    50
  • Height
    0.335 8.50mm