  • 450LLE4R7MEFC10X16
450LLE4R7MEFC10X16
advertisement
Manufacturer No:
450LLE4R7MEFC10X16
HK JDW NO:
683-450LLE4R7MEFC10X16
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
LLE 4.7μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4182
Step5Bar-code shipping tag
450LLE4R7MEFC10X16
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    LLE
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    54mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    180mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm