  • 44AM1131-14-MST3-9CS2275
44AM1131-14-MST3-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
44AM1131-14-MST3-9CS2275
HK JDW NO:
790-44AM1131-14-MST3-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
44AM1131-14-MST3-9CS2275
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tin
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    3
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    2.2606 mm
  • Outside Diameter
    5.7658 mm
  • Number of Strands
    19
  • Strand Size
    27 AWG