  • 44A1231-18-0/2/9-9
44A1231-18-0/2/9-9
advertisement
Manufacturer No:
44A1231-18-0/2/9-9
HK JDW NO:
790-44A1231-18-0/2/9-9
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 7216
Step5Bar-code shipping tag
44A1231-18-0/2/9-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Insulation Material
    Polyalkene
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Published
    2008
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White, Black, Red
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    3
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • ELV
    Non-Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.8542 mm
  • Outside Diameter
    5.0038 mm
  • Wire/Cable Color
    Black
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    1.29 mm
  • Strand Size
    30 AWG