  • 4466W-3/4-1.5-256
4466W-3/4-1.5-256
advertisement
Manufacturer No:
4466W-3/4-1.5-256
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-4466W-3/4-1.5-256
Package:
Datasheet:
4466W-3/4-1.5-256
Description:
TAPE DBL COAT 3/4"X 1.5" 256/PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4466W-3/4-1.5-256
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Series
    4466W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    White
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Rubber
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyethylene Foam
  • Tape Type
    Double Coated, Double Sided
  • Temperature Range
    120°F 49°C Max
  • Length
    1.50 38.10mm
  • Width
    0.75 19.05mm 3/4
  • Thickness
    0.0625 62.5mils 1.588mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25