  • 4416P-T02-104
4416P-T02-104
advertisement
Manufacturer No:
4416P-T02-104
HK JDW NO:
103-4416P-T02-104
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4416P-T02-104
Step5Bar-code shipping tag
4416P-T02-104
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Package / Case
    16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
    16-SOL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.410Lx0.295W 10.41mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Base Part Number
    4416P
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Resistors
    15
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    160mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    2.8956mm
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm
  • Length
    10.414mm
  • Width
    7.493mm