  • 4379-221JS
4379-221JS
advertisement
Manufacturer No:
4379-221JS
HK JDW NO:
79-4379-221JS
Step5Bar-code shipping tag
4379-221JS
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    220nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    430MHz
  • Q @ Freq
    79 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    79
  • Q Factor
    79
  • Case/Size Code
    1613
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±5%