  • 431P305X9200
431P305X9200
advertisement
Manufacturer No:
431P305X9200
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-431P305X9200
Package:
Datasheet:
Description:
3μF Film Capacitor 10% Axial 200V-DC POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
431P305X9200
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN COPPER
  • HTS Code
  • Capacitance
    3μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    10.3mm
  • Length
    38.1mm
  • Width
    16.8mm