  • 4308R-102-121LF
4308R-102-121LF
advertisement
Manufacturer No:
4308R-102-121LF
HK JDW NO:
103-4308R-102-121LF
Datasheet:
4308R-102-121LF
Description:
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 8SIP
Step5Bar-code shipping tag
4308R-102-121LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm