  • 4308H-101-751
4308H-101-751
advertisement
Manufacturer No:
4308H-101-751
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4308H-101-751
Package:
8-SIP
Datasheet:
4308H-101-751
Step5Bar-code shipping tag
4308H-101-751
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    4300H
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Base Part Number
    4308H
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    300mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm
  • Length
    19.9136mm
  • Width
    2.159mm