  • 4302-151H
4302-151H
advertisement
Manufacturer No:
4302-151H
HK JDW NO:
79-4302-151H
Step5Bar-code shipping tag
4302-151H
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    375MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Case/Size Code
    1110
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%