  • 4230-T120-K0BE-6A
4230-T120-K0BE-6A
advertisement
Manufacturer No:
4230-T120-K0BE-6A
HK JDW NO:
231-4230-T120-K0BE-6A
Package:
Datasheet:
4230-T120-K0BE-6A
Description:
Circuit Breaker;2 P;B Curve;Din RailMnt;UL1077;277/480V;120VAC;60VDC;6A
Step5Bar-code shipping tag
4230-T120-K0BE-6A
    7 Weeks
  • Mount
  • Published
    2015
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    6A
  • Voltage - Rated AC
    480V